Obidza - spotkajmy sie na szlaku

Podsumowanie sezonu!

     Drugi sezon za nami! Były długie wyprawy jak i te lokalne jak np. wschód słońca na Koziarzu, który w czerwcu 2022 roku powtórzymy - kliknij Sezon rozpoczęliśmy dość późno, bo dopiero na początku maja, na Przehybie oczywiście był jeszcze śnieg! Sezon zakończyliśmy pod koniec października, ale to nie całkowity koniec! W jesienno -zimowym okresie pokażemy Wam urocze kapliczki w Obidzy. Poniżej top z naszych wycieczek!

 

1.Szczawa-Ochotnica Dolna-Krościenko (kliknij)

Szacowany czas przejścia prawie 11 godzin, ponad 32 kilometry. Czerwcowa, zdecydowanie najbardziej intensywna wyprawa w tym sezonie. Zabrakło tylko po drodze jakiegoś schroniska, by była kompletna. Pogoda idealna, środek tygodnia na szlaku tłumów nie było. Po drodze dwie wieże widokowe. Zaczęliśmy w bardzo uroczej Szczawie a potem do góry na Gorce! na dół do Ochotnicy, do góry na Lubań! na dół do Krościenka. Bardzo wymagająca trasa, była to pierwsza nasza wizyta w Gorcach. Wyprawa zajęła nam 8 godzin.

 

2. Obidza-Sewerynówka-Sokolica-Trzy Korony (kliknij)

Nietypowa trasa, ponieważ nie ma szlaku z Obidzy - Przysłop do Szczawnicy. W sumie aż dziwne, bo zejście do Sewerynówki ulicą Partyzantów jest naprawdę ciekawe i niezbyt wymagające. Po drodze do Szczawnicy mamy kaplicę na Sewerynówce, Wodospad Zaskalnik i efektowny zbiornik wodny. Następnie przeprawa nad Sokolicą, sam szczyt i urocza droga na Trzy Korony. Sporo atrakcji, trasa wymagająca na pewno nie z dziećmi.

 

3.Żegiestów Zdrój - Krynica Zdrój (kliknij)

Wyprawa w sporej części przebyta w sporej mgle co nie było przyjemne ale zawsze to nowe doświadczenie! czasami jak z horroru! Gdzie nie było mgły tam wspaniałe widoki. Początek w Żegiestowie Zdrój, który na plus sporo się zmienił. Wspaniała bacówka nad Wierchomlą i schronisko na Jaworzynie Krynickiej, szczyt Pusta Wielka, ścieżki między wyciągami narciarskimi i piękny widok na Krynicę Zdrój to wszystko sprawia, że trasa jest bardzo atrakcyjna. Na pewno tu powrócimy w pewnej letniej pogodzie. 

 

   Jakie plany na 2022 rok? Planujemy wycieczkę na Zamek Lubowla na Słowacji (położony w miejscowości Stará Ľubovňa) o reszcie tras będziemy myśleć przez długie jesienno-zimowe wieczory. Zachęcamy wszystkich do górskich wypraw po naszej pięknej okolicy!

free joomla templatejoomla template
2022  Obidza - spotkajmy się na szlaku   globbers joomla templates