Obidza - spotkajmy sie na szlaku

Krzyż w Obidzy

 Obidza Krzyz4

 

    Niesamowite miejsce z pięknym widokiem, warto tu przyjść, usiąść na przygotowanych ławeczkach i rozmyślać... Skąd pomysł na Krzyż w takim miejscu? Choć dzisiaj rozmawiałem z Prezesem Związku Podhalan Oddział w Obidzy Władysławem Wójcikiem m.in. o dalszych planach związku to posłużymy się wypowiedzią dla tarnow.gosc.pl - idea postawienia krzyża na górze zrodziła się wówczas, kiedy w związku z katastrofą smoleńską w 2010 roku na Krakowskim Przedmieściu dochodziło do profanacji krzyża. - Pomyślałem wówczas: „Tak, wy niszczycie krzyże i je profanujecie, a my będziemy je stawiać, żeby było ich jak najwięcej, żeby przypominały, skąd jesteśmy i kim jesteśmy. Dlatego na początku stanął tutaj drewniany krzyż. Później okazało się, że Mietek Słowik, jeden z tutejszych mieszkańców, przywiózł z Danii materiał, który jak nic nadawał się na krzyż z metalu. I tak od słowa do słowa, od projektu do jego realizacji, stanął krzyż. Ten z Giewontu patrzy na całą Polskę, a nasz na całą diecezję tarnowską, a zwłaszcza na Sądeczyznę - mówi pan Władysław (cała wypowiedź - kliknij)

 Jak tu trafić?

Przejeżdżając przez most w Obidzy kierujemy się główną powiatową drogą, mniej więcej po 1,5 km kilometra będziemy mieli skręt w lewo -  tabliczka widoczna na poniższym zdjęciu "Domki Za Górą" . Dojście do Krzyża z tego miejsca ok. 30 minut marszu w średnim tempie z możliwością podziwiania pięknych widoków.

Obidza Krzyz1

(kliknij na wybrane zdjęcie, aby je powiększyć )

Skręcamy w lewo - około 30 minut pieszej drogi, cały czas do góry asfaltową drogą nie ma żadnego skrętu.

 

 

 Jeszcze tylko około 100 metrów, dalej na wprost wyłącznie pieszo lub rowerem, uzyskaliśmy informację, że samochód można zaparkować na placu obok murowanego domu ( po lewej stronie jadąc od dołu -czyli obok miejsca z ktorego wykonane jest zdjęcie)

 

Obidza Krzyz5

Krzyż w nocy jest oświetlony.

Obidza Krzyz6

Obidza Krzyz7

 

Obidza Krzyz8

 

 

fot.własne;


 

free joomla templatejoomla template
2022  Obidza - spotkajmy się na szlaku   globbers joomla templates