Obidza - spotkajmy sie na szlaku

Wschód słońca na Koziarzu

W "najkrótszą" noc w roku z 19 na 20 czerwca w niewielkiej grupie wybraliśmy się na wschód słońca na wieży widokowej na Koziarzu. Spać wcześniej nikt z nas nie poszedł Polacy grali mecz z Hiszpanią w ramach Mistrzostw Europy, który zakończył się około 23:00 a wstać trzeba było około 2:00!. Zbiórka na parkingu leśnym w Brzynie o godzinie 3:00 z którego do wieży jest ponad 3 km. Postanowiliśmy, że podjedziemy trochę do góry, i tak czekała nas wędrówka 1,5 km od miejsca postoju. Ciemno.... bardzo ciemno, co jakiś czas słychać już śpiew ptaków. Idziemy powoli nie ma co się spieszyć, jest bardzo ciepło nawet rosy nie ma. Zerkamy na niebo, na wschodzie robi się już jaśniej... Pod wieże dochodzimy tuż przed 4:00. Wychodzimy do góry i widzimy....

 

Pan, który spał miał budzik ustawiony na wschód słońca po czym udał się w dalszą drogę. Na wieży cieplutko nawet nie wieje... aż do momentu pojawienia się słońca. Momentalnie zrobiło się chłodno, zaczęło wiać. Widok niesamowity. Tatry oświetlone przez słońce, wszystkie wieże widokowe -  Lubań Gorce bardzo dobrze widoczne, no idealnie. Słońce świeci intensywnie nam po oczach - ciemne okulary wskazane.

Powrót z wieży tuż przed godziną 5:00 Wracamy szybkim krokiem,  pojawiła się i rosa, jest mokro. Wracamy do domu no i spać....choć na chwilkę,  bo szkoda dnia, Poniżej galeria zdjęć.

Noclegi

Polecamy w pobliżu

free joomla templatejoomla template
2022  Obidza - spotkajmy się na szlaku   globbers joomla templates