Obidza - spotkajmy sie na szlaku

Brzyna/Obidza - Wieża widokowa na Koziarzu

Z mostu w Obidzy kierujemy się na Brzynę do parkingu leśnego mamy ok 5 kilometrów. Można i wyżej podjechać,  w prawo droga, która doprowadzi nas do  żółtego szlaku, lub w lewo ( na mapie zaznaczone jest to biała chorągiewką) jedziemy z kolei do parkingu zaznaczonego na mapie pomarańczową chorągiewką. Od powyższego miejsca na zdjęciu do wieży widokowej jest 3400 metrów. 

 

 

Zostawiamy samochód na parkingu i oznaczenie kieruję nas na prawo. Na lewo można dojść do kapliczki ale o tym kiedy indziej. Jeżeli chodzi o kolejne oznaczenia to by było na tyle. Jeżeli ktoś nie zna terenu bardzo ciężko trafić na wieżę bez aplikacji na telefon, choć  przy rozwidleniach patrzmy na drzewa - można znaleźć tam sprayem zaznaczony skręt, ale trzeba się dobrze przyjrzeć. Dojście z parkingu na wieżę nie zajmie nam więcej 30 minut. W czasie ładnej pogody jest tam zawsze sporo osób, jest miejsce do rozpalenia ogniska, ławeczki. Na wieży znajduję się kamera można znajomym pomachać ;) link do kamery kliknij

 

Wieża widokowa na Koziarzu 943 m znajduję się na terenie Gminy Ochotnica Dolna.  Na wieży mieści się około 30 osób bardzo często w tym miejscu wieje. Jak przekazał nam jeden z pobliskich mieszkańców jest to trzecia wieża, w poprzednią uderzył piorun a jej elementy były porozrzucane w odległości ok. 300 m Poprzednie wieże ludzie nazywali Patryje - wyznaczały one najwyższy punkt, były one przesunięte trochę wyżej od obecnej - na pamiątkę  postawiony został słupek betonowy zwany kopcem, mało kto o tym wie...Poprzednie wieże były węższe ale za to wyższe. Wyjście na nie w formie drabiny. Pierwsza wieża została rozebrana - lata sprawiły, że wyjście na nią było niebezpieczne.

 

 

 

Noclegi

Polecamy w pobliżu

 

free joomla templatejoomla template
2022  Obidza - spotkajmy się na szlaku   globbers joomla templates