Obidza - spotkajmy sie na szlaku

Podsumowanie sezonu

 

Założeniem strony Obidza Spotkajmy Się Na Szlaku było zachęcenie do pieszych wędrówek z naciskiem na uroczą Obidzę, by się tu zatrzymać na dłuższą chwilę. Wędrówki są czysto amatorskie i niech tak w kolejnym roku  pozostanie. Każdy może chodzić po górach, są trasy naprawdę łatwe... można na początek wybrać się pieszo, by zobaczyć Krzyż w Obidzy - kliknij są i takie do których trzeba się przygotować.  Przed nami ostatnie dni grudnia ale jest co wspominać... udało nam się zorganizować jedną wspólną wyprawę kliknij zakończoną wspólnym biesiadowaniem. Wśród wszystkich wypraw wyróżnimy trzy.

1. Obidza - Stary Sącz - Piwniczna - Szlachtowa - kliknij

Najbardziej zwariowana wyprawa, początek rowerem do Starego Sącza, następnie pociągiem do Piwnicznej, a stamtąd pieszo do Szlachtowej. Piękny szlak na granicy polsko-słowackiej i to dosłownie ponieważ zdarzały się miejsca gdzie  wędrowało się już po stronie słowackiej. Całą wyprawę można było zakończyć spływem Dunajcem do Obidzy... może kiedyś.

2.Obidza - Przehyba - Stary Sącz - kliknij

Na drugim miejscu wspólna wyprawa do Starego Sącza. Wspólne wyjście z Obidzy na Przehybę a tam nieoczekiwanie podzieliliśmy się na dwie grupy, jedna z nich zeszła do Obidzy. Wszystko zakończyło się wspólnym biesiadowaniem. Spore wrażenie zrobiło na nas zejście z Przehyby do Starego Sącza. Takie trasy lubimy, wąskie ścieżki, ładne widoki - polecamy tą trasę.

3.Obidza - Gaboń - Przehyba - Zamek w Rytrze - kliknij

Trasa dla pieszego jak i rowerzysty. Początek to wyjście najłatwiejszym sposobem na Przehybę czyli drogą asfaltową z Gabonia. Do Rytra niebieskim szlakiem, przejście przez całą miejscowość i zakończenie na zamku. Sporo kilometrów ale nie było gdzie się zmęczyć ;) Rytro bardzo ładna miejscowość i warto ją pokonać wzdłuż i wszerz, by dotrzeć na zamek. Trasa bardzo przyjemna i to Rytro zrobiło na nas spore wrażenie.

Był to trudny rok dla turystyki nawet tej pieszej... sporo górskich chat pozamykanych. Początki wypraw były bardzo amatorskie, zdarzało się przegapić szczyt ;) np.Skałka choć bez nawigacji w telefonie nie jest to trudne. Wiele szczytów jest mało spektakularnie znaczonych np. kartka a4 przylepiona na drzewie. Dlatego zachęcamy, by korzystać z map turystycznych telefon plus powerbank. Podsumowując... bardzo ładnie prezentuje się zielony szlak przez Łazy na Przehybę, jest on mało popularny, w sumie nie wiadomo czemu, ale na tle innych naprawdę jeden z ciekawszych.  Warto wybrać się na Halę Łabowską, choć sam odcinek do Rytra jest obecnie kiepskiej jakości. Zachęcamy, by w nowym 2021 roku wyrobić sobie kondycję w uroczych zakątkach Obidzy a następnie wybrać się na dłuższy szlak! a zdjęciami podzielić się z nami!

Noclegi

Polecamy w pobliżu

free joomla templatejoomla template
2022  Obidza - spotkajmy się na szlaku   globbers joomla templates